امکانات تاپس شامل :

نیروی انسانی

ابزارآلات تولید

ابزار آلات تست

نرم افزارها

همکاری های فنی تخصصی

فضای کارگاهی

 

امکانات تاپس در مرحله اول و مهم تر از همه توان انسانی این مجموعه می باشد که با ارزش ترین و مهم ترین دارایی این مجموعه می باشد. ترکیب نیروهای جوان و با تجربه این مجموعه پیش ران قدرتمندی را فراهم کرده که باعث شده مجموعه پر انرژی ، خلاق و پخته عمل کند و نیت خیر مجموعه را عملی نماید.

این مجموعه با وجود نواسانات متعدد شرایط اقتصادی فعالیت خود را حداقل با 35 نفر نیرو حفظ کرده است و در ظرفیت کنونی امکان اشتغال زایی 180 نفر را داشته است. این افراد در زمینه ها ، حرفه ها و مدارک مختلف مرتبط زیر بوده اند:

دکترای مکانیک – مهندسی مکانیک سیالات و مهندسی مکانیک جامدات – مهندس برق قدرت- مهندس برق الکترونیک – مهندس تاسیسات – مهندس عمران –  مهندسی شیمی – و تکنسین های متعدد برق کار ، جوشکار، تبرید کار ، ورق کار و.. می باشد.  سن اعضای مجموعه از 70 سال تا 22 سال می باشد که حداکثر 50 سال سابقه و دارای میانگین 15 سال سابقه می باشد. آموزشگاه خانه تاسیسات متعلق به مجموعه پیوسته فرایند جذب و آموزش و کارآموز را دارا می باشد.

ارزش دهی به کار و دوری از رفتار استثمار گرایانه باعث ایجاد صمیمیت بین کلیه اعضای مجموعه شده که این موضوع از نکات مهم مدیریت این گروه می باشد.

 

  • امکانات ابزاری مجموعه

در خیلی وقت ها با خلاقیت و طراحی و ساخت اعضای مجموعه رقم خورده است که باعث شده هزینه های مجموعه در شرایط سخت اقتصادی مدیریت شود و مجموعه بقای خود را حفظ نماید. بعضی از ابزارهای مجموعه به شرح ذیل می باشد.

جرثقیل سقفی 10-40 تن  / پرس ضربه ای  / پانچ cnc /برش پلاسما /  لوله صاف کن  / لوله خم کن /پرس برک

انواع خم کن / گیوتین / انواع پروفیل بر ها /دریل رادیال / رول ورق مبدل/ رول ورق سنگین / جوش زیرپودری/ جوش co2

راسته بر /اکسپندر هیدورونیک و مکانیک/ گردبرپرسرعت/ پرچ مهره / جوش نقطه ای /رول توری/ بالانسر فن / تجهیزات الکترونیکی و برقی شامل انواع فانکشن ژنراتور و اسیلوسکوپ ، هویه هوای گرم

 

  • بعضی از خطوط تست و تجهیزات اندازه گیری مجموعه

کانال تست به همراه شیرهانی کام به همراه تجهیزات تست دبی و فشار فن ، اتاق سایلنت تست صدای فن کویل

الکومتر مخصوص سنجش ضخامت رنگ ، انواع دما سنج ها ، ترازوهای مخصوص تبرید و.. ، خط تست ظرفیت چیلر،

بعضی از نرم افزارهای مورد استفاده درمجموعه

imsrt مخصوص تست شرایط و ظرفیت کویل و چیلرها

coolpack مخصوص تست سیکل های تبرید

aspen طراحی مبدل ها

solid work & catia & auto cad طراحی عمومی شامل ورق کاری و جانشانی قطعات

comsol &fluent  بررسی و مدل سازی سیالاتی

 

  • همکاری های فنی و تخصصی

این مجموعه جهت تسریع در رایجاد محصولات بروز دنیا و در چرخه آوردن محصولات متعارف همکاری های متعددی را جهت تکمیل دانش فنی و فرایندهای تولید خود با دیگر مجموعه ها ایجاد کرده است. شرکت هایی چون koari  ، hanbell در زمینه ارائه انواع مبدل های صفحه ای ، flooeded ، انواع کمپرسورها داشته همچنین با شرکت citech در زمینه سیستم های CCHP  همکاری می نماید. این مجموعه جهت قرارگیری در مرزهای دانش و تولید به دنبال گسترش همکاری های خود بوده است و توانسته فعالیت های خوبی را با شرکت MIDEA  و Muller  ایجاد کند.

 

  • فضای کارگاهی

مجموعه دارای 3 فضای کارگاهی با متراژی نزدیک به 40000 مترمربع می باشد تا بتواند برنامه توسعه این مجموعه برای تکمیل سبد محصولات خود را کامل نماید.