امکانات تاپس شامل :

نیروی انسانی،ابزارآلات تولید،ابزار آلات تست،نرم افزارها،همکاری های فنی تخصصی،فضای کارگاهی

امکانات تاپس در مرحله اول و مهم تر از همه توان انسانی این مجموعه می باشد که با ارزش ترین و مهم ترین دارایی این مجموعه می باشد. ترکیب نیروهای جوان و با تجربه این مجموعه پیش ران قدرتمندی را فراهم کرده که باعث شده مجموعه پر انرژی ، خلاق و پخته عمل کند و نیت خیر مجموعه را عملی نماید.

این مجموعه با وجود نواسانات متعدد شرایط اقتصادی فعالیت خود را حداقل با ۳۵ نفر نیرو حفظ کرده است و در ظرفیت کنونی امکان اشتغال زایی ۱۸۰ نفر را داشته است. این افراد در زمینه ها ، حرفه ها و مدارک مختلف مرتبط زیر بوده اند:

دکترای مکانیک – مهندسی مکانیک سیالات و مهندسی مکانیک جامدات – مهندس برق قدرت- مهندس برق الکترونیک – مهندس تاسیسات – مهندس عمران –  مهندسی شیمی – و تکنسین های متعدد برق کار ، جوشکار، تبرید کار ، ورق کار و.. می باشد.  سن اعضای مجموعه از ۷۰ سال تا ۲۲ سال می باشد که حداکثر ۵۰ سال سابقه و دارای میانگین ۱۵ سال سابقه می باشد. آموزشگاه خانه تاسیسات متعلق به مجموعه پیوسته فرایند جذب و آموزش و کارآموز را دارا می باشد.

ارزش دهی به کار و دوری از رفتار استثمار گرایانه باعث ایجاد صمیمیت بین کلیه اعضای مجموعه شده که این موضوع از نکات مهم مدیریت این گروه می باشد.

امکانات ابزاری مجموعه

در خیلی وقت ها با خلاقیت و طراحی و ساخت اعضای مجموعه رقم خورده است که باعث شده هزینه های مجموعه در شرایط سخت اقتصادی مدیریت شود و مجموعه بقای خود را حفظ نماید. بعضی از ابزارهای مجموعه به شرح ذیل می باشد.

جرثقیل سقفی ۱۰-۴۰ تن  / پرس ضربه ای  / پانچ cnc /برش پلاسما /  لوله صاف کن  / لوله خم کن /پرس برک

انواع خم کن / گیوتین / انواع پروفیل بر ها /دریل رادیال / رول ورق مبدل/ رول ورق سنگین / جوش زیرپودری/ جوش co2

راسته بر /اکسپندر هیدورونیک و مکانیک/ گردبرپرسرعت/ پرچ مهره / جوش نقطه ای /رول توری/ بالانسر فن / تجهیزات الکترونیکی و برقی شامل انواع فانکشن ژنراتور و اسیلوسکوپ ، هویه هوای گرم

  • بعضی از خطوط تست و تجهیزات اندازه گیری مجموعه

کانال تست به همراه شیرهانی کام به همراه تجهیزات تست دبی و فشار فن ، اتاق سایلنت تست صدای فن کویل

الکومتر مخصوص سنجش ضخامت رنگ ، انواع دما سنج ها ، ترازوهای مخصوص تبرید و.. ، خط تست ظرفیت چیلر،

بعضی از نرم افزارهای مورد استفاده درمجموعه

imsrt مخصوص تست شرایط و ظرفیت کویل و چیلرها

coolpack مخصوص تست سیکل های تبرید

aspen طراحی مبدل ها

solid work & catia & auto cad طراحی عمومی شامل ورق کاری و جانشانی قطعات

comsol &fluent  بررسی و مدل سازی سیالاتی

  • همکاری های فنی و تخصصی

این مجموعه جهت تسریع در رایجاد محصولات بروز دنیا و در چرخه آوردن محصولات متعارف همکاری های متعددی را جهت تکمیل دانش فنی و فرایندهای تولید خود با دیگر مجموعه ها ایجاد کرده است. شرکت هایی چون koari  ، hanbell در زمینه ارائه انواع مبدل های صفحه ای ، flooeded ، انواع کمپرسورها داشته همچنین با شرکت citech در زمینه سیستم های CCHP  همکاری می نماید. این مجموعه جهت قرارگیری در مرزهای دانش و تولید به دنبال گسترش همکاری های خود بوده است و توانسته فعالیت های خوبی را با شرکت MIDEA  و Muller  ایجاد کند.

  • فضای کارگاهی

مجموعه دارای ۳ فضای کارگاهی با متراژی نزدیک به ۴۰۰۰۰ مترمربع می باشد تا بتواند برنامه توسعه این مجموعه برای تکمیل سبد محصولات خود را کامل نماید.