گروه فنی مهندسی تاپس در سال 1381 تأسیس گردید. این گروه با هدف ارائه بهترین خدمات فنی مهندسی در زمینه تأسیسات، برق و عمران با تلاش قریب به بیش از 60 نفر نیروی متخصص و مجرب در سطوح مختلف علمی به فعالیت خود ادامه می­دهد.

گروه فنی مهندسی تاپس به حکم وظیفه و رسالتی که به عهده دارد خود را متعهد به تأمین رضایت کارفرمایان و مشتریان در چارچوب قرارداد­های منعقده دانسته و این امر مهم را اساس حفظ اعتبار و ارتقای هر چه بیشتر عملکرد خود در بازار ایران­می داند.

این گروه با تکیه بر تجارب نیروهای متخصص با میانگین بالای 20 سال سابقه کار، آمادگی کامل خود را جهت همکاری در پروژه­های بیمارستانی، اداری، تجاری، سازمان ها و نهادهای دولتی و شرکت­های خصوصی به شرح ذیل اعلام می دارد:

 • راهبری، تعمیر و نگهداری تأسیسات مکانیکی و الکتریکی
 • نظارت و مشاوره فنی
 • طراحی و اجرای تأسیسات مکانیکی و الکتریکی
 • تأمین قطعات و خدمات پس از فروش
 • آموزش در زمینه های تأسیساتی مکانیکی، الکتریکی، عمران و …
 • طراحی و تولید تجهیزات تهویه مطبوع مسکونی ، بیمارستانی  و صنعتی

توانمندی­های گروه تاپس

 • طراحی، تأمین، اجرا، تعمیر و نگهداری سیستم­های تاسیسات برقی و مکانیکی مربوط به انواع پروژه­های ساختمانی، مسکونی، بیمارستانی، اداری و تجاری، ورزشی ( استخر و..)، صنعتی مانند کارگاه­های تولید، مرغداری­ها ، تولید قارچ و…
 • طراحی و اجرای انواع سیستم­های آبرسانی، تصفیه خانه، ساختمانی و صنعتی
 • ساخت انواع بوستر پمپ­های آبرسانی، آتشنشانی
 • طراحی و ساخت انواع سیستم­های هواساز، اگزاست فن، فن کوئل، چیلر تراکمی و جذبی، ایرکولر
 • طراحی و ساخت مخازن نفتی، انواع سختی­گیر، استراکچرهای فلزی
 • طراحی، ساخت و اجرای نیروگاه سایز کوچک، سیستم­های CCHP
 • طراحی و اجرای سیستم­های خورشیدی سایز کوچک و نیروگاهی
 • طراحی و ساخت نیروگاه­های زباله سوز و بایومس

اهداف و آرمان­ها

گروه تاپس با اعتقاد به ارزش­های متعالی چون خیر محوری، دانش محوری و تلاش محوری، رسالت خود را در رفع نیازمندی­های جامعه بشری و نیل دادن جامعه ایرانی به برترین قله­های تمدنی می­داند. در شرایط امروز جامعه بشری استثمار و ظلم به مردم، سوداگری و منفعت محوری از شاخصه­های ساختار اقتصادی گردیده، چنانکه این خصیصه­ها باعث تقاضای ایجاد تغییر در رویه­های اقتصادی نموده است. گروه تاپس با تلاش برای تکمیل چرخه علم تا عمل به دنبال معرفی و ایجاد رویه­های نوین اشتغال­زایی و ساماندهی فضای کسب و کار در زمینه­های فنی و مهندسی می باشد.

امروزه مدل­های سرمایه محور کارکرد خود را در ایجاد رفاه عمومی و امنیت مکفی از دست داده­اند، بنابراین استفاده از مدل­های اقتصاد خیر محور یا هدیه محور در جهان شایع گردیده است. طراحی مجدد مدل­های مدیریت اعتماد و هم­افزایی نیروهای انسانی در جهت انجام کار بهینه با تکیه بر هدف­های بالا امکان پذیر است. لذا این مجموعه با توجه به طراحی مدل نقشه­های آینده نگاری و طراحی مجدد روش­های مهندسی تمدنی، فعالیت­های خود را بازسازی و کنترل می­نماید. این رویه­ها تاکنون توانسته گذشته و آینده روشنی را برای مجموعه و کارکنان آن فراهم نماید.

اقتصاد سرمایه­ داری بر رفتار گرگِ انسان، بنیان گشته است و این گونه رفتار عامل اصلی میلیتاریسم، رقابت­های کاذب و ناسالم و انحصارهای ناصحیح در جامعه می­باشد. استفاده از حق مالکیت مطلق در مقابل مدل­های مارکسیستی که فاقد مالکیت بوده است به گونه­ای از آن طرف بام افتادن این نظام می­باشد. مجموعه تاپس با نفی این گونه رفتارها به دنبال یک رفتار سازنده و هماهنگ با تمام اعضای جامعه برای رشد همگانی و پیشرفت همه جانبه به سمت افق­های تمدنی نوین می­باشد. در این مجموعه کار ارزشمند می­باشد، به گونه­ای که عامل تقرب به خداوند متعال بوده و انجام فعالیت­ها به صورت احسنت، ملاک ارزیابی رشد و پیشرفت اعضای این گروه می­باشد.

این گروه می­داند موفقیت و پیشرفت مجموعه­ها حاصل جمع اراده افراد مجموعه باهم می­باشد. بنابراین اگر انسان­ها همه با هم بخواهند می­توانند فعالیت­ها و کارهای بزرگی را محقق کنند. لذا این مجموعه تمام فعالیت­های خود را با این الگوی رفتاری تنظیم می­نماید.

این مجموعه همت خود را بر آن داشته است که در افق 1404 به یکی از اصلی­ترین مجموعه­های دانش بنیان در ارائه و رفع نیازمندی­های جامعه عزیزمان ایران دست یابد به گونه­ای که در حوزه­های تخصصی مربوطه فعالیتی نباشد که از توان مجموعه خارج باشد و با همراه کردن مجموعه های همراستا در جهت پیشرفت کشور بتواند نهایت هم­افزایی در بین جامعه ایجاد نماید.